Loading...
tr

Üye blogları

tolga

Gerek gündelik gerekse iş hayatımızda kullandığımız renklerin kimliğimizi ele verdiğini biliyor muydunuz? Hele ki söz konusu güneş gözlüğüyse, cam ve çerçeve seçiminde tercih edilen renkler büyük önem taşıyor. Örneğin, kırmızı cesareti, sarı neşe ve özgünlüğü, yeşil ise maceraperestliği simgeliyor.

Renklerin hayatımızdaki yeri her geçen gün biraz daha artıyor. Hatta renk psikolojisine göre hangi renk güneş gözlüğü çerçevesi ve camı kullanıyorsak, hayatı da öyle algılıyoruz. En çok kullanılan güneş gözlüğü camı ve çerçevesi siyah ve kahverengi olsa da canlı renklerle hayata daha pozitif bakmamız mümkün. Eğer kendinize yeni bir güneş gözlüğü arıyorsanız, bu yaratıcı renklere göz atın ve çevrenize gerçekten kim olduğunuzu gösterin.

Mavi: Sakin ve güvenilir

Giyim ve aksesuar seçimlerinde mavi rengi tercih edenler, sakin ve güvenilir kişilikleriyle dikkat çekerler. Mavi, sadakatle ilişkili olsa da aynı zamanda güvenilirlik ve doğruluk göstergesidir. Etrafınızdaki kişilerin yaptıklarınıza güven duymalarını istiyorsanız, mavi mükemmel renktir. Mavi camlı ve çerçeveli güneş gözlükleri ise aynı zamanda çarpıcı tonuyla dikkat çekmenizi sağlar. Bu renkteki güneş gözlükleri, iş görüşmesi için de oldukça iyi bir seçim olacaktır. Günlük hayatta da rahatlıkla kullanabileceğiniz mavi çerçeveler çevrenize daha hoş ve kusursuz bir görünüm sunmanıza olanak sağlayacak.

Yeşil: Mutlu ve sevecen

Yeşil, ilkbahar ve yaz ayları için mükemmel bir renk olmanın yanı sıra giyebileceğiniz en pozitif renklerden biridir. Yeşil renkte giyinerek ve aksesuar kullanarak kendinizi hem iyi hissedecek hem de çevrenize mutlu ve sevecen bir insan olduğunuz izlenimi vereceksiniz. Güneş gözlüklerinde hem koyu hem de parlak pastel yeşil çerçeve ve camları tercih edenler, gündelik kullanımda daha enerjik bir görünüm sağlıyor. Hem özel hem de günlük hayatınızda kullanacağınız yeşil güneş gözlükleri, maceraperest ve heyecan verici bir görünüm vaad ediyor.

Kırmızı: Güçlü ve enerjik

Kırmızı, iddialı bir renktir. Özellikle yüksek enerjili duyguları harekete geçiren ve insanları uyarmaya teşvik eden tehlikeli durumlarda kullanılır. Bununla birlikte, giyimde ve aksesuarda kırmızı rengi tercih edenler, güçlü, kararlı ve enerjik olarak algılanır ve kullanan kişiye kendinden emin bir görünüm verir. Kırmızı rengi sevenler, cesur kişilikleriyle de ön plana çıkar. Güneş gözlüğünde kırmızı cam ve çerçeveler kullanan kadın ya da erkekler daha cazibeli görünürler ve kendilerine baktırmaktan hoşlanırlar.

Sarı: Yaratıcı ve enerjik

Neşeli ve özgün müsünüz? O zaman sarı renk tam size göre… Psikolojide sarı, yaratıcılığın rengidir; enerjik ve eğlencelidir. Aynı zamanda entelektüel ve pratik kişiliğin de göstergesidir. Kırmızı gibi, sarı da fark edilmek isteyenlerin vazgeçilmez tercihleri arasında sayılır. Güneş gözlüğünde sarı renk çerçeve ya da cam tercih edenler iddialı, eğlenmeyi seven ve özgürlüğüne düşkün kişilikleriyle dikkat çekerler. Çevrelerindeki birçok insanı, bu özellikleriyle kendilerine bağımlı kılarlar. Bu yaz, aksesuarlarda sarı rengin favori olduğunu da hatırlatalım!

Pembe: İyimser ve merhametli

Hayatınız boyunca, ‘Dünyaya pembe gözlüklerle bakıyor’ lafını duymuşuzdur. İşte o pembe renk, psikolojide iyimserliğin ve merhametin rengidir. Genellikle kadınsı bir renk olarak görülen pembe, kişinin bakımlı kişiliğini ön plana çıkarır. Giyim ya da aksesuarlarında pembe rengi tercih eden bir erkek ya da kadın nazik ve merhametli biri izlenimi verir. Pembe renk ne kadar koyu olursa olsun, verdiği şefkat duygusu da o kadar fazla olur. Pembe güneş gözlüğü çerçevesi ya da camı seçen kişi, kimliğini ve gücünü ortaya koyar.

Siyah: Asil ve cool

Siyah her zaman karamsar bir renk olarak algılansa da asaleti bir başka. Eğer ‘Koyu renkten vazgeçemem’ diyorsanız, aradığınız renk kesinlikle siyah! Yaz-kış her türlü kıyafet ve aksesuarda kullanılabilen siyah, güneş gözlüğünde de cool bir havaya sahip olmanızı sağlıyor. Gideceğiniz mekana, katılacağınız ortama göre hem dikkat çekmek hem de stil sahibi bir havaya sahip olmak istiyorsanız, siyah güneş gözlüğünden şaşmayın!

Kahverengi: Ciddi ve sanatsever

Kahverengi, hem ciddi hem de neşeli görünmek isteyenlerin tercihi olarak her daim varlığını sürdürüyor. Güneş gözlüğünde kahverengiyi kullananlar, şıklıklarına şıklık katarken bakımlı da görünüyor. Her türlü kıyafetle kombinlenebilen kahverengi güneş gözlükleri, farklı bir tarza sahip ve sanatsever olduğunuz izlenimi de veriyor.

 

 

tolga Mart 12

Etiket Ara